GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Urna 4446431
*
nr 444 6431
Urna
Keramik, höjd: 43
Utrop:
100 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 december 2006
kl 16:40:03
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/12 02:42:26
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik urna
-
3006 Crèmekoppar
9 st, blandade modeller, bladn annat Kunglig Dansk..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:27
-
3161 Fat
1800-/1900-tal, Rörstrand, sachsiskt mönster. Läng..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:50
-
3044 Fat
Gustavsbergs Studio, signerad med Studiohanden, fa..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:21
-
3001 Fat
med hund, Ekeby. Diameter: 16,5 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:02
-
3009 Golvvas
Mari Simmulson (1911-2000), Sverige. "Mars", Upsal..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:37
-
3107 Gräddkanna
+ sockerskål, 2 delar, Blå Eld, Hertha Bengtson (1..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:33
*
Urna
nr 444 6431
Urna
Keramik, höjd: 43
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 december 2006 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/12 02:42:26 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik urna
-
3006 Crèmekoppar
9 st, blandade modeller, bladn annat Kunglig Dansk..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:27 -
3161 Fat
1800-/1900-tal, Rörstrand, sachsiskt mönster. Läng..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:50 -
3044 Fat
Gustavsbergs Studio, signerad med Studiohanden, fa..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:21
-
3001 Fat
med hund, Ekeby. Diameter: 16,5 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:02 -
3009 Golvvas
Mari Simmulson (1911-2000), Sverige. "Mars", Upsal..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:37 -
3107 Gräddkanna
+ sockerskål, 2 delar, Blå Eld, Hertha Bengtson (1..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:33